Водій туристичного автобуса намагався вивезти до Польщі бивень мамонта віком 10 тисяч років

Водій туристичного автобуса намагався вивезти до Республіки Польщі частину бивня мамонта, який вимер понад 10 тисяч років тому. Про це львівському порталу повідомили у прес-службі ДФС у Львівській області.

Так, нещодавно в пункт пропуску «Краковець – Корчова» прибув туристичний автобус, який прямував до Республіки Польщі. Водій, громадянин України, на вимогу інспектора надав письмову декларацію, згідно якої перевозив «колекційний предмет» вагою 8 кг. Сам товар знаходився у коробці з-під стійки амортизатора.

Згідно ст. 197 Митного кодексу України «У випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України». Зокрем, для пропуску необхідно свідоцтво на право вивезення культурних цінностей, якого водій не надав.
Предмет вилучили та скерували на експертне дослідження.

Експерти встановили, що цей предмет є частиною бивня мамонта, який вимер понад 10 тис. років тому. Ступінь збереження кісткової тканини свідчить, що предмет зберігався у замерзлому стані і ймовірно походить з території багаторічної мерзлоти. Його можна використати для різьблення невеликих скульптурних зображень. Вартість такої кісти на чорному ринку може становити близько 350-400 євро за кілограм . Враховуючи вагу предмету – 8,5 кг, його ціна на чорному ринку становитиме 3- 3,4 тис євро.

Так, громадянин намагався перемістити через митний кордон предмет без дозвільних документів, чим порушив вимоги Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил. Предмет правопорушення вилученою. Справу скерують до суду.