Повне блокування російських веб-ресурсів обійдеться Україні в $ 1 млрд

Україні потрібно майже 1 мільярд доларів для проведення повного блокування все російських веб-ресурсів та соціальних мереж на території країни. Цей процес може зайняти близько двох років. Про це повідомив глава правління інтернет-асоціації України Олександр Федієнко, пише 112 Україна.

Він вказав на те, що нинішній указ президента України Петра Порошенка буде виконуватися тільки після того, як він офіційно вступить в силу.

“Якщо ми говоримо про подальші дії, то треба рік-два і більше і десь в рамках держави 1 мільярда доларів”, – зазначив він.

При цьому Федієнко вважає, що заблокувати всі російські сайти в Україні можливо. Він пояснив, що фахівці будуть блокувати не конкретні сайти, а автономні системи, на яких вони знаходяться. У зв’язку з цим користувачі соцмереж не матимуть доступу не тільки до них, але й до всіх платформ і сервісів, які перебували в цій системі.

За його словами, введену блокування все ж можна буде обійти.

“Так, це можливо, це вже доведено часом, що той самий” Китайський золотий щит “- це не проблема зараз”, – додав Федієнко.

Як повідомляв MIGnews.com.ua раніше, початок процесу заборони російських соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники було ініційовано Службою безпеки України.