У Дрогобичі напрацьовують концепцію розвитку трьох студентських парків

У Дрогобичі протягом тижня працювала «Майстерня парку» в межах проекту «Залучення громади до формування концепції розвитку міських парків», що реалізує ГО «Український молодіжний прорив».
Про це повідомив власкор IA ZIK.

Опрацьовували тему креативного наповнення, перепланування та утримання трьох маленьких парків міста, що на вул. Лесі Українки, І. Франка та Т. Шевченка.

Найбільш активними учасниками «Майстерні» були дрогобицькі студенти, адже саме вони є основними відвідувачами цих парків.

Напрацьовані ідеї стосувались як буденних речей, які є обов’язковими та зрозумілими (лавочки, смітники, ліхтарі, велопарковки), так і інноваційних та креативних – зона Wi-Fi, сонячні батареї, креативні лавочки з накриттям, фотозона, фігури з рослинних насаджень, смітники-спонукалочки та речей, які наповнять парки культурним та спортивним життям (майданчики для ролерів та скейтбордистів, літній лекторій, виставково-музейний майданчик, імпровізована сцена, столики для настільних ігор, арт-майданчик, альтанка, вуличний кінотеатр) тощо.

Також ішлось про необхідність додаткового озеленення деяких із парків, встановлення клумб, впорядкування газонів, збереження рельєфності парків, заміни покриття доріжок в парку біля Народного дому, встановлення вбиралень. Водночас учасники «Майстерні» в основному висловлювались проти зони для вигулу собак на території парків.

Пропонувалось після впорядкування парків створити або окреме комунальне підприємство, яке б доглядало за зонами відпочинку, або спеціальну дільницю у КП «Комбінат міського господарства».

Наступна зустріч у «Майстерні парку» відбудеться 27 вересня о 12:00 в парку біля Народного дому ім. І. Франка. На ній розглядатимуть питання встановлення спортивних та дитячих майданчиків і вуличних меблів.

Нагадаємо, проект «Залучення громади до формування концепції розвитку міських парків» реалізовує ГО «Український молодіжний прорив» спільно з ініціативною групою мешканців міста «Дрогобич – мій дім» в партнерстві з КУ «Інститут міста Дрогобича» та ГО «Всеукраїнське об’єднання «Єднаюча сила» в рамках проекту «Київський Діалог» за підтримки міністерства закордонних справ Німеччини

Майстерня парку – серія воркшопів з мешканцями Дрогобича в парках на вул. Лесі Українки, І. Франка та Т. Шевченка, метою яких є напрацювати ідеї розвитку парків від їх потенційних користувачів. Напрацювання будуть враховані при створенні концепції розвитку трьох малих парків Дрогобича.